/ Fotografování a filmování pod vodou

 

                           

Podvodní pouzdro Amphibico Phaenom  pro kameru Sony FS5 s RAW a ProRes recorderem ATOMOS

elektronické podvodní pouzdro pro high-definition videokamery Sony  je navrženo ve spolupráci s profesionálními filmaři. Skříň je vyrobena z kvalitního hliníku se dvěma vrstvami polyuretanu a námořní vysoce kvalitní mosazi a nerezové oceli. Pouzdro je testováno do hloubky 120m a i v této hloubce jsou všechny funkce kamery plně pod kontrolou. Elektronické ovládací prvky poskytují přístup ke všem funkcím videokamery. Mezi další vlastnosti patří snímače vlhkosti alarm, při nahrávání bliká zeleně záznamové světlo.Optika se připojuje pomocí bajonetu. Širokoúhlá předsádka má úhel 0.68 x širokoúhlý objektiv, a je vakuově uzavřena pro maximální ochranu proti zamlžování. Objektiv má tak výsledný úhel 94 ° a zajišťujě plně funkční zoom v plném rozsahu.

Součástí sestavy je externí barevný monitor Amphibico ACFM0350 3,5 "TFT LCD. Tento vysoce výkonný monitor je vyroben z hliníkového materiálu a testován do hloubky až 120m. Ovládací funkce zahrnují přepínání režimu barevné / černobílé, kontrast a ovládání jasu. Monitor je kompatibilní s normou NTSC nebo PAL.

     

                      

Podvodní pouzdro Light&Motion pro kameru Canon XA 10

 
Kompatibilní pro kamery: Canon 2011 Video S30 , S21 , S20 a S200
Ovládání je velice intuitivní pomocí levé a pravé rukojeti.
Světlo a pohyb Pokročilý design rukojeti umožňuje místa klíčové ovládacími prvky pro video UW vše na pravé ruce . Na levé rukojeti přidává přístup ke kompletnímu menu fotoaparátu . Žádný jiný systém nemůže vyrovnat naší snadnost použití a pozoruhodný jeden vyvážení bílé
Kontrolní 2,7 " LCD Monitor s vysokým rozlišením od Sony.
Světlo a pohyb integrovaný Monitor design umožňuje správu vašeho videa snadné. Mokré ovládací prvky umožňují nastavit pro podmínky pro potápění adisplej s vysokým rozlišením umožňuje potvrzení vyvážení bílé a přístup k fotoaparátu ovládací menu na levé rukojeti.
Optika:
zahrnuje Bajonetové namontovat byt port, interní Flip filtr
Rozměry a hmotnost
4.75 "x 5.5" x 8.75 " ( 12 cm x 14 cm x 22.2 cm) a 6,95 liber (3,15 kg) suché

 


 

 

                           

 

 

Podvodní pouzdro Sealux pro Canon EOS 5D MKII

 
Hliníkové pouzdro pro kameru Canon EOS 5D MKII je navrženo tak, aby jste mohli pohodlně obsluhovat všechny jeho funkce pod vodou, i v rukavicích. Velkoprůměrové O-kroužky, s dvojitým utěsněním hřídele a dokonce čtyřbodové uzamčení bajonetového zámku domeportů, přinášejí maximální bezpečnost vaší kamery. Celý systém je ještě doplněn akustickou signalizací zvýšené vlhkosti. Kompatibilní s většinou objektivů Canon, Tokina a Tamron.

     

    

                         

Podvodní světla Light&Motion Sola 4000

 
Profesionální sada světel od firmy Light&Motion s výkonem 2x4000 Lumenů.
Na podvodní pouzdra se uchycují pomocí výklopných ramen o celkovém rozpětí 1600mm, nebo se dají umístit na stativ. V přírodě je obvyklé použití pro samostatné osvětlovače.

 


 

 

Ukázka natáčení pod vodou ve volné přírodě

Egypt, St. Johns

Kamera a režie: Pavel Bohoněk

 

 

 

Ukázka z videoklipu Slanej déšť, který se z části natáčel pod vodou

Kamera: Pavel Bohoněk