/ Kamerová technika

Kamera SonyXDCA-FS7 plus Extension Unit

Kamera PXW-FS7 byla navržena pro dokumentární aplikace, či natáčení náročných televizních pořadů a reklam. Díky bajonetu E-mount mohou uživatelé vybírat z řady špičkových objektivů firmy Sony, s dokonale hladkým a tichým chodem clony, ostření i zoomu, automatickou expozicí a stabilizací SteadyShot. Krátká vzdálenost mezi průmětnou a objektivem (18 mm) dovoluje použít širokou škálu 35mm objektivů. Volitelný adaptér LA-EA4 umožní montáž objektivů s bajonetem A-mount. CMOS senzor Exmor velikosti Super 35 zaručuje vysokou citlivost a vysoký poměr signál/šum pro natáčení za zhoršených světelných podmínek. 

Kamera se hodí k natáčení z ruky, je ale velmi dobře vyvážena i pro natáčení z ramene, aniž by bylo nutné použít další příslušenství. Hledáček lze snadno přemístit a uzpůsobit tak kameru konkrétním požadavkům natáčení. Dodávané madlo „Smart Grip“ poskytuje snadný přístup ke klíčovým funkcím, např. k tlačítku pro spouštění záznamu nebo k ovládání zoomu. Úchyt je rovněž vybaven uživatelsky nastavitelným otočným ovladačem pro ostření, nastavení úrovní zvuku nebo zisk. Čtveřice integrovaných ND filtrů zaručuje flexibilitu při všech typech osvětlení, režimy Cine/SLog3 pak značně usnadní postprodukci záběrů. 

CMOS senzor typu Sony Exmor s velikostí Super 35.
Bajonet E-mount, možnost použití objektivů pro A-Mount s použitím volitelného adaptéru LA-EA4.
Integrovaný rekordér UHD 4K (3840 x 2160) a Full HD (1920 x 1080) videa.
Široká podpora záznamových formátů.
Kodek XAVC (Intra/Long GOP).
Kodek MPEG HD, 4:2:2, 50 Mbps (pouze HD).
Kodek Apple ProRes (budoucí aktualizace firmware, vyžaduje volitelný adaptér).
Záznam RAW dat (prostřednictvím volitelného adaptéru a externího rekordéru).
Možnost zrychleného a zpomaleného záznamu.
Dva sloty pro XQD karty.
16bitový A/D převodník.
Citlivost ISO 2000.
Podporuje režimy S-Gamut3Cine/S-Log 3.
Tělo z pevné magnéziové slitiny.
Elektronika chráněna proti vlivům prostředí.
Bezdrátové funkce prostřednictvím volitelného příslušenství CBK-WA100.
Podpora GPS.

 

 


 

Recorder RAW formátu Convergent Design Apollo

Apollo je kombinací čtyřkanálového rekordéru HD videa do formátu Apple ProRes a miniaturního režijního pracoviště s možností míchání čtyř vstupů do pátého kanálu. Zaznamenává na klasické 2,5” SSD disky a nabízí bezkonkurenčně miniaturní provedení. Budoucí aktualizace firmware přinesou podporu záznamu dvou kanálů 4K/UHD videa nebo záznam do formátu DNxHD.

Apollo je první skutečně přenosnou HD režii a videorekordérem v jednom. Apollo zvládne najednou zaznamenávat čtyři HD video stopy spolu s pátým kanálem, který může být výsledkem živého míchání těchto čtyř vstupů nebo obsahovat obraz ze všech vstupů najednou ve čtvrtinových velikostech. Zařízení Apollo nabízí také režijní funkce pro míchání/přepínání čtyř zaznamenávaných HD vstupů. Zařízení je skutečně miniaturní – přibližně jako malý tablet – a s kamerovou baterií nabízí výdrž v řádu hodin. Samozřejmostí je synchronizace kamer pomocí časového kódu. Režie doslova na dlani!

Videa jsou zaznamenávána na jeden SSD disk, což značně usnadní následnou postprodukci. Zařízení disponuje dvěma sloty pro SSD disky a funkcemi pro nepřerušené nahrávání nebo zrcadlení dat pro větší bezpečnost. Apollo používá standardní 2,5” SSD disky, od spol. Convergent Design nebo jiných výrobců. Dodávaná aplikace Apollo Media Manager App slouží k exportování jednotlivých stop do samostatných Apple ProRes videí nebo do jednoho multikamerového QuickTime souboru pro zpracování v kompatibilních střihových aplikacích, např. Final Cut Pro X.

 

 

 


 

Kamera Blackmagic Cinema Camera (EF)

Revoluční digitální filmová kamera Blackmagic Cinema Camera nabízí 13 clonových čísel dynamického rozsahu, velký 2,5K senzor, integrovaný SSD rekordér se sběrnicí schopnou pojmout datové toky formátů CinemaDNG RAW, ProRes a DNxHD, zabudovaný dotykový LCD displej s možností přímého zadávání metadat, symetrické audio vstupy realizované prostřednictvím 1/4“ TRS konektorů a přepínatelné mezi mikrofonní a linkovou úrovní, vysokorychlostní rozhraní Thunderbolt, 3Gb/s HD-SDI výstup a chlazený snímač pro minimální obrazový šum. Je nabízena ve variantách s EF bajonetem (pro objektivy EF a ZE včetně elektronického ovládání clony) nebo s pasivním bajonetem MFT (Micro Four Thirds). Blackmagic Cinema Camera byla navržena pro bezchybnou spolupráci se střihovým software, např. s aplikacemi Final Cut Pro X a Avid Media Composer. Na rozdíl od jiných kamer – které často používají specializované souborové formáty nekompatibilní s populárními střihovými programy, což značně komplikuje následnou postprodukci natočených záběrů – nepoužívá Blackmagic Cinema Camera proprietární kodek, pouze prověřené a otevřené standardy. RAW soubory jsou ukládány do formátu CinemaDNG, HD video pak do formátů ProRes a DNxHD, které jsou kompatibilní s programy Final Cut Pro X, Avid Media Composer a dalšími. Tělo kamery Blackmagic Cinema Camera je vyrobeno z hliníkové slitiny a je nejen velmi pevné, ale i atraktivně vypadající. Celý design kamery byl navíc podřízen požadavkům pro maximální přenositelnost a nízkou váhu. 

Dopřejte si filmovou kvalitu

Blackmagic Cinema Camera si se svými 13 clonovými čísly dynamického rozsahu skutečně zaslouží označení „digitální filmová kamera“. Běžné video kamery dynamický rozsah ořezávají, takže jejich obrazový výstup působí dosti lacině. Zkrátka jako video. Blackmagic Cinema Cameraovšem řeší tento problém záznamem velmi širokého dynamického rozsahu 13 clonových čísel do 12bitových DNG souborů – pro skutečně filmovou obrazovou kvalitu! Díky tomu je zachována kresba ve stínech i světlých částech obrazu (viz  srovnávající BCC a Canon 5D Mark III); můžete například natáčet interiérové scény a přitom zaznamenat detaily exteriéru zachycené okny. 


 

Kamera Sony PMW-EX3 Profi

Profesionální digitální kamera Sony určená pro zákazníky z řad filmových či reklamních studií, reportérů na volné noze, firemních studií a všech ostatních oblastí, kde hraje kvalita tu nejdůležitější roli. Kamera se může pochlubit zcela nekompromisním hardwarem, který čítá např. tříčipový obrazový snímač Exmor CMOS s rozlišením 1920 x 1080 bodů nebo dokonalým optickým systémem Prism. Samozřejmostí jsou výměnné objektivy (systém Double Hot Shot EX) s tím, že součástí dodávky je objektiv se 14x optickým přiblížením. Svými parametry i výbavou se kamera řadí na špičku, protože nabídne celou řadu nejrůznějších možností, režimů a nastavení, která využijí skutečně nejnáročnější uživatelé. Pro záznam videa ve špičkové kvalitě se používají speciální záznamová média, která díky své rychlosti dokážou splnit požadavky na možnost ukládat video s vysokým datovým tokem. I přes své větší rozměry je možné s kamerou snadno manipulovat. Nechybí ani přehledný LCD displej a hledáček. Podle všech zvyklostí nabízí kamera také skutečně širokou škálu nejrůznějších vstupních i výstupních rozhraní. Napájení kamery zajišťuje dodávaný akumulátor s výdrží zhruba 100 minut záznamu. Výhodou je také bohaté dodávané příslušenství.

 

Formát záznamu:

MPEG-2 , 4:2:0 Long GOP
HQ: VBR, maximální bit rate: 35 Mb/s, MPEG-2 MP@HL
SP: CBR, 25 Mb/s, MPEG-2 MP@H14

Rozhraní:

Genlock In (BNC x1, 1.0 Vp-p, 75 Ω)
TC IN (BNC x 1, 1.0 Vp-p, 75Ω)
Audio vstup (CH-1/CH-2: XLR 3-pin (female) x 2, line/mic/mic +48 V)
SDI Výstup (1 x BNC)
Kompozitní video výstup (BNC, 1.0 Vp-p, 75 Ω)
Komponentní výstup (Mini D, Y: 1.0 Vp-p, 75 Ω, Pb/Pr: 0.7 Vp-p, 75 Ω)
S-Video výstup (Y: 1.0 Vp-p, 75 Ω)
Audio výstup (RCA (CH-1,CH-2), -10 dBu, 47 k Ω)
TC výstup (BNC, 1.0 Vp-p, 75 Ω)
Sluchátka (mini jack)
IEEE 1394 (4-pin x 1, HDV stream input/output, S400)
USB 2.0
Dálkové ovládání


Kamera GY HD JVC 111

JVC GY - HD111 3x1/3" HDV/DV ProHD. Kompaktní kamera, nabízející možnost záznamu ve formátech DV i HDV, 720p navržena pro použití na rameni, přesto pro natáčení „z ruky“ dostatečně lehká a malá. Skutečně profesionální kamera s možnostmi jako je výměnný objektiv, mechanické zarážky na ovládání zoomu, ostření a clony, 2x XLR a možnost uložení nastavení kamery na přenosnou paměťovou SD kartu. Objektiv 16x zoom Fujinon. 

 

 


Kamera Canon EOS 5D Mark II

o 12bitových DNG souborů – pro skutečně filmovou obrazovou kvalitu! Díky tomu je zachována kresba ve stínech i světlých částech obrazu (viz  srovnávající BCC a Canon 5D Mark III); můžete například natáčet interiérové scény a přitom zaznamenat detaily exteriéru zachycené o

Překročte hranice možností, které vás při fotografování a filmování doposud omezovaly.

Fotoaparát EOS 5D Mark II s rozlišením Full Frame kombinuje výjimečné rozlišení s rychlostí snímání až 3,9 snímku/s a velmi vysokou citlivostí ISO. Dodatečná funkce snímání filmů v rozlišení Full HD dále posunuje hranice vašich možností.

Výhody
 • 21,1megapixelový senzor CMOS full frame
 • Procesor DIGIC 4
 • Rozsah citlivosti ISO až 25 600
 • Záznam filmů v rozlišení Full HD (1 080, 30 snímků/s)
 • 3,0” displej VGA LCD s vysokým rozlišením a režimem Live View
 • Snímání JPEG rychlostí až 3,9 snímku/s až do naplnění kapacity karty
 • 9bodový AF + 6 pomocných bodů AF
 • Tělo z hořčíkové slitiny

 


Kamera Canon XA 10, v provedení do podvodního pouzdra, nebo s rigem Tilta

Profesionální video v rozlišení HD ve vaší dlani

Tato inovativní videokamera XA10 AVCHD ukrývá ve svém ultrakompaktním těle profesionální technologii společnosti Canon. Pokročilé funkce a všestrannost videokamery zajišťují vynikající obraz a zvuk.

Výhody

 • Videoobjektiv Canon HD (10× zoom, 30,4 mm, F1,8)
 • Snímač Canon HD CMOS Pro
 • Profesionální zvuk
 • Video AVCHD na 64GB paměť nebo 2 sloty pro karty SDXC
 • Režim infračerveného záznamu
 • Plně ruční ovládání
 • Displej LCD s úhlopříčkou 8,8 cm; elektronický hledáček s úhlopříčkou 0,6 cm
 • Dynamický optický stabilizátor obrazu (Dynamic OIS), zesílený stabilizátor obrazu (Powered IS), okamžité automatické zaostřování (Instant AF)
 • Univerzální a rozšiřitelný systém