/ Obrazová postprodukce

Střihový editor Edius PRO 7

Nejrychlejší editor


EDIUS je nejrychlejším a nejvíce všestranným videoeditačním programem současnosti. Podporuje téměř libovolný formát a rozlišení videa, od SD a HD standardů až po náročné 3D a 4K formáty, které lze libovolně kombinovat ve stejném projektu, navíc v reálném čase. EDIUS neomezuje uživatele počtem podporovaných stop, renderováním nebo rozlišením – „Edit Anything, Anywhere!“ zde není pouhým bezobsažným reklamním sloganem, ale deklarací skutečně širokých možností programu. Výkon programu je přímo úměrný výkonu procesorů. Verze 7 byla navíc optimalizována pro vícejádrové procesory a pro čtvrtou generaci procesorů Intel Core. EDIUS je ovšem optimalizován i pro méně výkonné počítače, např. laptopy určené pro nasazení v terénu – v takovém případě můžete editovat proxy sekvence s nižším než zdrojovým rozlišením.Otevřená architektura!


Verze EDIUS 7 je nativní 64bitovou aplikací pro systémy Windows 7 a Windows 8 a plně využívá až 512 GB operační paměti (v závislosti na použité verzi Windows) pro zpracování těch nejnáročnějších pořadů ve 4K a 3D. Vedle tradiční podpory hardware značky Grass Valley nabízí EDIUS 7 nově také kompatibilitu s nabíracími a přehrávacími kartami od firem Blackmagic Design a Matrox. Chystá se rovněž podpora hardware společnosti AJA Video Systems, a to na poslední kvartál roku 2013. Uživatelům aplikace EDIUS se tak otevírají nové možnosti nasazení programu ve všech oblastech střihu videa, včetně editace zpravodajských relací v terénu i ve studiu, finálního sestřihu zpravodajských pořadů nebo postprodukce videa. EDIUS může být používán na všech pracovištích, která vytvářejí video obsah pro distribuci na mobilní platformy, internet, televizní obrazovky i filmová plátna! 

 

Blackmagic Design DaVinci Resolve (software)

DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design je špičkovým řešením pro barevné korekce videa na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Software DaVinci Resolve podporuje více funkcí pro barevné korekce v reálném čase, než jakýkoliv jiný systém, protože není limitován výkonem počítače na kterém je spuštěn. Tuto výkonnostní bariéru překonává pomocí akcelerace výpočtů prostřednictvím GPU pro výpočty v reálném čase, a to i u velmi komplexních projektů. DaVinci Resolve nabízí fantastický výkon při nízkých nákladech, výkon je navíc škálovatelný přidáním dalších GPU jednotek pro práci se 4K rozlišením, stereoskopickým videem, či real-time práci s RAW soubory kamer Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 či F5. DaVinci Resolve je kompatibilní se systémy Mac OS, Windows a Linux.

 

Střihový a editační program pro pro počítače MAC -  Final Cut Pro X